ELECTRONIC ARTS
KULLANICI SÖZLEŞMESİ

SON GÜNCELLEME: 8 Eylül 2020


EA'ye hoş geldiniz. Bu Sözleşme, EA ve iştirakleri ("EA") tarafından sunulan, oyun yazılımı gibi yazılım ürünlerine ve ilgili güncellemeler, yükseltmeler ve özelliklerle birlikte EA tarafından sunulan tüm çevrimiçi ve mobil hizmetler, platformlar, web siteleri ve EA tarafından ya da EA ile bağlantılı olarak düzenlenen canlı etkinliklere (toplu olarak "EA Hizmetleri") erişiminizi ve kullanımınızı yönetir. Bu Sözleşme, siz ve aşağıdaki 13 B Bölümünde listelenen EA varlığı arasındadır.

EA HİZMETLERİNİ KULLANARAK BU ŞARTLARI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. KABUL ETMİYORSANIZ, EA HİZMETLERİNİ KURMAYIN VEYA KULLANMAYIN. BELİRLİ ÜLKELERİN SAKİNLERİ, EA İLE OLAN HERHANGİ BİR İHTİLAFIN ÇÖZÜMÜ İÇİN 15. BÖLÜMDE TANIMLANAN TAHKİM ANLAŞMASI VE TOPLU DAVA FERAGATNAMESİNİ KABUL EDERSİNİZ.

İÇİNDEKİLER TABLOSU

 1. EA Hesabı
 2. Lisans
 3. İçerik ve Yetkiler
 4. EA Hizmetlerinin Bulunurluğu ve Güncellemeler
 5. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikleriniz (UGC)
 6. Davranış Kuralları
 7. Oyunlar
 8. Sonlandırma ve diğer Müeyyideler
 9. Veri Kullanımı
 10. Diğer Yazılım, Yardımcı Programlar ve Araçlar
 11. Üçüncü Taraflar
 12. Garantiler; Sorumluluğun Sınırlandırılması
 13. Genel Koşullar
 14. Bu Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler
 15. Anlaşmazlıkların Bağlayıcı Tahkimle Çözümü
 16. PlayStation® için Ek Koşullar

1. EA hesabı

Online oyun dahil birçok EA hizmetlerine erişmek ve bunları kullanmak için bir EA Hesabına ihtiyacınız vardır.

EA Hesabı oluşturmak için geçerli bir e-posta adresine sahip olmanız, sağladığınız bilgilerin de gerçek ve doğru olması gerekir. Kaydolacağınız EA hizmetini kullanmaya uygun ve EA hizmetlerinin kullanımına izin verilen bir ülkede ikamet ediyor olmanız gerekir.

EA Hesabı oluşturmak için en az 16 yaşında (veya ikamet edilen ülkenin belirlediği yaş) olmanız gerekir. Yaşınız belirlenen yaş sınırından yüksek ve 18'den (veya ikamet ettiğiniz konum için geçerli olan reşitlik yaşı)küçükse bu Sözleşmeyi, ebeveyniniz ya da velinizle birlikte incelemeniz gerekir. EA Hizmetlerini kullanırlarken 18 yaşından küçük çocukların davranışlarından ebeveynleri veya velileri sorumludur. EA; ebeveynler ve velilerin, çocuklarına verdiği cihazlarda kullanılabilen ebeveyn kontrollerini öğrenmesini önerir.

EA Hesabınızda gerçekleşen etkinliklerin sorumluluğu size aittir. Başka bir kullanıcı EA Hesabınızı, bu sözleşmeyi ihlal eden etkinliklerde bulunmak için kullanırsa hesabınız askıya alınabilir veya iptal edilebilir.

EA Hesabınızı veya EA Hizmeti aboneliğinizi, dilediğiniz zaman help.ea.com/tr/ adresindeki EA Müşteri Hizmetleri Departmanı'na göndererek iptal edebilirsiniz. EA, yasalar tarafından izin verildikçe talebinizi yerine getirmek amacıyla oluşan ücretleri veya masrafları ve üçüncü taraf satıcılar ya da içerik sağlayıcılarının alacaklarını tahsil edebilir.

2. Lisans

EA Hizmetleri size lisanslı olarak sağlanır, satılmaz. EA, size, bu Sözleşmeye uyumunuza bağlı olarak, ticari olmayan kullanımınız için erişiminiz olan EA Hizmetlerini kullanmanız amacıyla kişisel, sınırlı, devredilemez, geri alınabilir ve özel olmayan bir lisans sağlar. EA tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe veya yasalar tarafından izin verilmedikçe, herhangi bir EA Hizmetine, İçeriğine veya Yetkisine (bu koşullar aşağıda tanımlanmıştır) erişemez, kopyalayamaz, değiştirmez veya dağıtamazsınız. EA tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe veya yasalar tarafından izin verilmedikçe, EA Hizmetlerine ait kaynak kodlarına veya diğer verilere ters mühendislik uygulayamaz ya da EA Hizmetlerinden kaynak kodları veya diğer bilgileri çıkartmaya veya kullanmaya teşebbüs edemezsiniz. EA veya lisans verenleri, EA Hizmetleri ve bağlı fikri mülkiyet haklarındaki tüm hak, mülkiyet ve menfaatler de dahil diğer tüm hakların sahibidir ve bu hakları saklı tutarlar.

3. İçerik ve Yetkiler

EA Hizmetlerine İçerik ve Yetkiler dahildir. İçerik; yazılım, teknoloji, metin, forum gönderileri, sohbet gönderileri, profiller, widget'lar, mesajlar, bağlantılar, e-postalar, müzik, ses, grafik, resimler, video, kod, tasarım ve web sitelerimizin görünümünün yanı sıra EA Hizmetlerinde gözüken veya bunlardan gelen tüm görsel ya da diğer materyalleri kapsamaktadır. İçerik, aynı zamanda kullanıcı tarafından oluşturulan İçeriği ("UGC") de kapsar. UGC; EA Hesap karakter adları, forum gönderileri, profil içeriği ve kullanıcılar tarafından EA Hizmetlerine eklenen diğer İçerikleri kapsar. Tüm İçerikler EA veya lisans verenlerine aittir ya da EA'ye veya lisans verenlerine (bölüm 5'te açıklanmıştır) lisanslanmıştır.

Yetkiler, EA Hizmetlerinin çevrimiçi ve çevrimdışı unsurlarına erişmeniz veya bunları kullanmanız için EA'in size lisansla sağladığı haklardır. Yetkilere örnek olarak dijital veya kilidi açılabilir İçerik, ilave veya gelişmiş işlevsellik (çok oyunculu hizmetler dahil); abonelikler; sanal varlıklar; açık anahtar veya kodlar, seri kodlar ya da çevrimiçi kimlik doğrulama; oyun içi başarımlar; sanal puanlar, jetonlar veya para birimleri dahildir.

Bu sanal varlıkları, jetonları veya para birimlerini "EA Sanal Para Birimi" olarak adlandırırız. Bizden veya yetkili ortaklarımızdan EA sanal para birimi aldığınız zaman EA'in size sunulan yetkilerine erişmek ve bunları belirlemek için kişisel, sınırlı, devredilemez, münhasır olmayan, geri alınabilen bir lisans alabilir ve EA'in açıkça size sunduğu Yetkileri seçebilirsiniz.

EA sanal para biriminin parasal değeri yoktur ve ürünlerimiz ile hizmetlerimiz dışında herhangi bir değeri bulunmamaktadır. EA Sanal Para Birimi satılamaz, ticareti yapılamaz, devredilemez veya nakde çevrilemez; sadece EA Hizmetine mahsus Yetkiler için kullanılabilir. EA Sanal Para Birimi iade edilmez ve kullanılmamış olan herhangi bir EA Sanal Para Birimi için geri ödeme hakkına sahip değilsiniz. EA Sanal Para Birimini bir Yetki için kullandığınızda o Yetki iade edilemez, değiştirilemez veya Yetki için para iadesi yapılamaz. Japonya 'da yaşıyorsanız satın aldığınız tarihten itibaren 180 gün içinde herhangi bir EA Sanal Para Birimini kullanacağınızı onaylarsınız.

EA hizmetlerine erişmek ve bunları kullanmak için gerekli ekipman, internet bağlantısı ve ücretlerin tarafınızca sağlanıp karşılanması gerekir.

4. EA Hizmetlerinin Bulunurluğu ve Güncellemeler

Herhangi bir EA Hizmetinin, İçeriğin veya Yetkinin her zaman, tüm konumlarda veya belirli bir zamanda mevcut olacağını veya belirli bir EA Hizmetini, İçeriğini veya Yetkisini belirli bir süre için sunmaya devam edeceğimizi garanti etmiyoruz. EA, EA hizmetlerinin tüm cihazlarda, belirli bir internet veya bağlantı sağlayıcısı ya da tüm coğrafi konumlarda erişilebileceğini garanti etmez.

EA, zaman zaman size haber vermeksizin bir EA Hizmetini, İçeriğini veya Yetkilerini güncelleyebilir, değiştirebilir veya bunlar üzerinde düzenleme yapabilir. Bu güncelleme ve düzenlemeler, EA Hizmetlerini kullanmaya devam etmek için gerekli olabilir.

EA, oyunu ve EA Hizmetlerinin kullanımını dengelemek için bazı ayarları güncellemeyi veya sıfırlamayı gerekli görebilir. Bu güncellemeler veya "sıfırlamalar" ilgili oyun dünyasında yenilgiye uğramanıza neden olabilir ve kontrolünüzdeki karakterleri, oyunları, grupları ve diğer Yetkileri etkileyebilir.

5. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikleriniz (UGC)

UGC'nizden siz sorumlusunuz. Üçüncü bir tarafın fikri mülkiyet haklarını, yasaları, bu Sözleşmeyi veya üçüncü tarafın gizlilik hakkını veya tanıtım hakkını ihlal eden bir UGC'yi yükleyemezsiniz.

EA, EA'in kendi takdirine bağlı olarak, UGC'nin bu Sözleşmeyi ihlal ettiğine karar vermesi dahil herhangi bir sebeple UGC'yi kaldırabilir, düzenleyebilir veya devre dışı bırakabilir. EA; UGC, onun kaldırılması veya onun ya da başka bir İçeriğin kaldırılmamasından dolayı hiçbir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez. EA, tüm UGC'ler üzerinde önceden inceleme yapmaz ve EA Hizmetlerindeki herhangi bir UGC'yi onaylamaz.

UGC'ye katkıda bulunduğunuzda EA'ye, lisans verenlerine ve lisans alanlarına herhangi bir şekilde ve biçimde ve herhangi bir ortamda veya forumda, size veya üçüncü bir tarafa ödeme, bildirim veya atıfta bulunulmaksızın UGC'yi veya bir bölümünü kullanmak, depolamak, yeniden üretmek, üzerinde değişiklik yapmak, türetme çalışmaları oluşturmak, kamuya açık şekilde kullanmak, görüntülemek veya başka bir şekilde aktarmak ve iletmek için özel olmayan, daimi, devredilebilir, dünya genelinde, alt lisans verilebilir bir lisans sağlarsınız. Aynı zamanda, bir EA Hizmetinde UGC'nize erişebilen ve kullanabilen diğer tüm kullanıcılara, UGC'nizi, ilgili EA Hizmeti üzerinde veya vasıtasıyla, size bildirmeden, size atıfta veya telafide bulunmadan kullanma, üzerinde değişiklik yapma, gösterme, uygulama, türetme çalışmaları oluşturma ve başka bir şekilde iletme ve dağıtma hakkı sağlarsınız.

6. Davranış Kuralları

Bir EA Hizmetine eriştiğinizde ve kullandığınızda aşağıdakileri yapmamayı kabul edersiniz:
Siz veya EA Hesabınızı kullanan biri bu kuralları ihlal ederse veya bir uyarının ardından bu ihlali düzeltmezse EA size karşı önlem alabilir. Buna, belirli veya tüm EA Hizmetlerine, İçeriğine veya Yetkilerine erişim yetkisini geri almak veya Bölüm 8'de açıklandığı gibi EA Hesabınızı sonlandırmak dahildir. Ciddi ihlaller durumunda EA bu önlemleri önceden uyarı olmaksızın alabilir. Ciddi ihlaller arasında şu davranışlar yer alır, ancak ihlaller bunlarla sınırlı değildir: EA'in izni olmadan, ciddi taciz edici davranışlarla veya yasa dışı faaliyetlerde bulunarak EA hesaplarını ya da yetkilerini (sanal para birimleri ve ögeler dahil) satmak, hacklemek veya bu eylemleri tanıtmak ya da teşvik etmek. EA, uygulanabilir olduğunda, bu kuralların veya bu Sözleşmenin ihlal edilmesi sebebiyle yapılacak olan eylemi size bildirir.

Belirli EA Hizmetleri, bu hizmetlerde gerçekleştirdiğiniz davranışlar için geçerli olan ek kuralları gönderebilir.

Bu kuralların herhangi birini ihlal eden başka bir kullanıcıyla karşılaşırsanız lütfen bu etkinliği ilgili EA Hizmetindeki "Yardım" veya "Kötüye Kullanım Bildir" işlevleri üzerinden EA'ye bildirin ya da help.ea.com/tr/ adresindeki müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

EA, kendi takdirine bağlı olarak EA Hizmetlerindeki çevrimiçi etkinlikleri veya İçerikleri izleyebilir veya kaydedebilir ve herhangi bir EA Hizmetinden herhangi bir İçeriği kaldırabilir. EA Hizmetindeki iletişimlerinizin ve UGC'nizin halka açık olduğunu ve başkaları tarafından görülebileceğini unutmayın.

EA Hizmetlerini kullanımınız, bu anlaşmaya referans olarak eklenen privacy.ea.com/tr adresindeki EA Gizlilik ve Çerez Politikası'na tabidir.

7. Oyunlar

Bu bölüm, Kişisel Bilgisayarda çalıştırılan EA Oyunları ("EA PC Oyunları") ve EA PC Oyunlarını (şu anda "EA Desktop" https://www.origin.com/en-us/about) dağıtan EA'e ait istemci uygulaması ile alakalı hizmetler dahil olmak üzere, EA'in oyunları ve oyun abonelikleri ("EA Oyunları") için geçerlidir.

 1. Teknik ve İçerik Koruma Tedbirleri

  EA, korsanlığı ve EA oyunlarının yetkisiz kopyalanmasını veya kullanılmasını engellemek amacıyla EA ya da üçüncü taraf ortakları tarafından EA Hizmetleri için geliştirilen teknik veya içerik koruma tedbirlerinden yararlanmaktadır. Bu tedbirleri atlatmak, devre dışı bırakmak veya tedbirlere müdahale etmek, bu lisansın sona ereceği anlamına gelir.

 2. EA Desktop

  EA PC Oyunlarını oynamak için bir EA Desktop istemci uygulamasını ya da ardıl uygulamayı yüklemeniz ve bunu kullanmanız gerekebilir. EA Desktop uygulamasının EA PC Oyunu lisansınızı doğrulaması ("Kimlik doğrulama") için bir EA Hesabı, bu Sözleşmeyi kabul etmeniz ve internet bağlantısı gereklidir.

  Bir EA PC Oyunuyla ilişkili EA Hizmetlerine erişmek ve bunları kullanmak için öncelikle bir EA PC Oyunuyla beraber verilen seri kodunu kullanarak kaydolmanız gerekebilir. EA PC Oyunu ile sağlanmış olan seri kodu, Kimlik Doğrulama sırasında doğrulanacaktır. Kimlik Doğrulama, her bir seri kodu için bir EA Hesabı ile sınırlıdır ki bu, EA PC Oyununun devredilemez olduğu anlamına gelir. Bir EA PC Oyununu, herhangi bir 24 saatlik dilimde yalnızca beş farklı makineden başlatabilir veya oyuna erişebilirsiniz.

  EA Desktop ve EA PC Oyunları; EA'in makul gördüğü, size faydalı olan ve/veya makul seviyede gerekli olan güncellemeleri, yükseltmeleri ve ek özellikleri size önceden bildirimde bulunarak veya bulunmaksızın indirebilir ve kurabilir. EA'in, ek özelliklerin güncellenmesi, yükseltilmesi ve/veya uygulanması durumunda EA Desktop uygulamasının önceki sürümlerini destekleme yükümlülüğü olmadığını kabul edersiniz. EA, aynı şartlar kapsamında EA Desktop Alfa veya beta sürümünü indirme, yükleme ve kullanma seçeneğini size sunabilir.

  EA Desktop istemcisini kaldırma talimatlarına, EA'in yardım (help.ea.com/tr/) web sitesinden erişebilirsiniz.

  EA PC Oyunlarını dilediğiniz zaman EA Desktop arayüzünden kaldırabilir ve geriye kalan, yerel olarak kaydedilmiş tüm dosyaları silebilirsiniz. Punkbuster, kaldırılmasının ardından bilgisayarınızda kalabilir. Punkbuster'ı kaldırmak için aşağıdaki adresten yürütülebilir dosyayı çalıştırın: https://www.evenbalance.com/downloads/pbsvc/pbsvc.exe.


 3. İzleme ve Hile Karşıtı Tedbirler

  EA, EA Hizmetlerinin ve özellikle de EA Oyunlarının kullanımı söz konusu olduğunda hileleri tespit edip engellemek için bazı teknolojilerden yararlanır. Bu teknolojiler EA veya üçüncü bir taraf tarafından geliştirilebilir.

  Online erişime uygun bir oyun başlatıldığı zaman bu teknolojiler; çekirdek, yönetici veya kullanıcı yetkileriyle etkinleştirilebilmekte olup oyunu, cihazınızın RAM'ini, süreçleri, iletişimleri ve dosya depolamasını, Bölüm 6'daki Davranış Kuralları'nın (Yetkilendirilmemiş Üçüncü Taraf Programlarının kullanılmasını da içerir) ihlalini belirlemek ve bu kuralları uygulamak amacıyla kullanabilir. Yetkilendirilmemiş Üçüncü Taraf Programları, EA'in (i) herhangi bir hile yapmanızı sağladığını veya bunu yapmayı kolaylaştırdığını düşündüğü; (ii) kullanıcıların oyun arayüzünü, ortamını ve/veya deneyimini, EA tarafından açıkça yetkilendirilmemiş olan herhangi bir şekilde değiştirmesine veya hacklemenize imkan tanıyan; (iii) bilgilere oyundan veya oyun sırasında engel olan, bilgilerin "madenciliğini" yapan veya bilgileri toplayan, üçüncü taraf program veya dosyalara ("eklenti", "mod", "hack", "eğitici" veya "hile" gibi) denir.

  EA; hesap bilgileriniz, Yetkilendirilmemiş Üçüncü Taraf Programıyla ilgili bilgiler, değiştirilen herhangi bir EA PC Oyun dosyası ve hile yapıldığı saptanan saatler gibi, inceleme ve yürütme amaçlarımız için gerekli olan bilgileri toplayabilir. Hile yaptığınızı tespit edersek Lisansınızı ve EA Hesabınızı da iptal edebiliriz.

  Çevrimiçi oynamaya uygun bir oyundan çıktığınızda bu hile karşıtı teknolojiler devre dışı bırakılır.

8. Sonlandırma ve diğer Müeyyideler

Bu Sözleşme, siz veya EA tarafından sonlandırılana kadar geçerlidir. EA, bu Sözleşmenin koşullarını ihlal ettiğinizi belirlerse veya EA Hesabınızla bağlantılı EA Hizmetlerinin başka bir şekilde yasa dışı, uygunsuz veya hileli kullanımı söz konusu olmuşsa, EA Hizmetlerine erişiminizi ve kullanımınızı sonlandırabilir. EA, uygulanabilir olduğunda size ilgili sonlandırma hakkında bildirimde bulunacaktır. EA Hesabının iptali sonucunda kullanıcı adınızı ve karakter adınızı kaybedebilirsiniz. Birden fazla EA Hesabınız varsa, EA, ihlalin veya suistimalin çeşidine göre tüm Hesaplarınızı ve ilgili tüm Yetkilerinizi sonlandırabilir. Eğer EA Hesabınız sonlandırılmışsa, EA Hesabınıza veya Yetkilerinize erişiminiz olmayacak ve herhangi bir EA Hizmetine tekrar erişmeniz veya kullanmanız yasaklanabilir. İptal öncesinde bu Sözleşme kapsamına giren lisansınız da iptal edilir.

Sonlandırma yerine veya herhangi bir sonlandırmadan önce EA sizi uyarabilir, belirli bir EA Hizmetine veya EA Hesabınıza erişiminizi askıya alabilir veya değiştirebilir, bir EA Hesabı veya cihaz düzeyinde Yetkileri kaldırabilir ya da geri alabilir, bu Sözleşmeyi ihlal eden herhangi bir İçeriği kaldırabilir veya silebilir ya da cihazınızın veya makinenizin belirli EA Hizmetlerine erişimini yasaklayabilir. EA, bu bölümde açıklanan herhangi bir işlemi yaptığı zaman para iadesi hakkı kazanmazsınız (herhangi bir yasal para iadesi hakkına tabidir) ve hiçbir Yetki size aktarılamaz veya nakit ya da diğer geri ödeme yöntemleriyle size verilemez.

EA, herhangi bir EA Hizmetini herhangi bir zamanda e-posta yoluyla (varsa), etkilenen EA Hizmeti üzerinden veya EA web sitesinin hizmet güncellemeleri sayfasından (https://www.ea.com/service-updates) en az otuz gün önce bildirim vererek sonlandırabilir. Çevrimiçi hizmetin sonlandırılmasını takiben oyunlarımıza herhangi bir yazılım güncellemesi uygulanmaz, ayrıca oyunlarımızın yeni veya güncelleştirilmiş işletim sistemlerinde çalışmasını ya da iOS App Store ve Google Play Store gibi uygulama dağıtımı hizmetleri üzerinden indirilebilir olmaya devam etmesini garanti edemeyiz. Çevrimiçi hizmetin sonlandırılmasının ardından bu tür uygulama dağıtımı hizmetleriyle kullanılabilen tüm oyunları size daha fazla bildirim verilmeksizin kaldırılabilir.

Hesabınız veya cihazınız hakkında gerçekleştirilen herhangi bir eylemin hatalı olduğunu düşünüyorsanız lütfen help.ea.com/tr/ adresinden Müşteri Hizmetleriyle iletişime geçin.

Bu sözleşmeyi sonlandırırsanız EA Hizmetlerinin tüm kullanımına son vermeyi kabul etmiş olursunuz.

Bu sözleşmenin 5, 8-9 ve 11-15 bölümleri, sözleşmenin sonlandırılmasından bağımsızdır.

9. Veri Kullanımı

Bir EA Hizmetini kullandığınızda EA, bilgisayarınız veya cihazınızdan; bilgisayar ya da cihazınız, donanımınız, yüklü yazılımlar ve bunların işletim sistemi hakkındaki bilgiler (IP Adresi ve cihaz kimliği gibi), EA Hizmetini kullanımınız, oyun ve kullanım istatistikleriniz, sistem etkileşimleri ve çevresel donanımlar hakkındaki bilgiler dahil olmak üzere veri toplayıp saklayabilir. Eğer bir EA Hizmetini çevrimdışı olarak oynarsanız, bu veri, cihazınızda depolanacak ve cihazınız İnternete bağlandığında EA'ya iletilecektir. EA, bu bilgiyi işini yürütmek, ürün ve hizmetlerini geliştirmek, size hizmet sağlamak ve sizinle iletişim kurmak (pazarlama amaçları dahil), yazılım güncellemeleri, dinamik olarak sunulan içerik ve yazılım desteği sağlamak, bu Sözleşmeyi uygulamak, arızaları gidermek veya başka bir şekilde deneyiminizi geliştirmek amacıyla kullanır. Çevrimiçi hizmetlere katılırsanız EA, oyun oynama (skorlar, sıralamalar ve başarılar dahil) hakkındaki istatistiksel verileri toplayabilir, kullanabilir, saklayabilir, iletebilir ve herkese açık olarak yayınlayabilir ya da diğer oyuncularla oluşturup paylaştığınız içeriği tanımlayabilir.

Verileriniz, privacy.ea.com/tr adresindeki EA Gizlilik ve Çerez Politikası uyarınca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki EA Inc. tarafından toplanır, kullanılır, saklanır ve iletilir.

Belirli veri toplama tercihlerini EA PC Oyun istemcisinin Ayarlar sekmesinden yönetebilirsiniz.

10. Diğer Yazılım, Yardımcı Programlar ve Araçlar

EA Hizmetleri, EA'den veya lisans verenlerinden bilgisayarınıza, eğlence sisteminize veya cihazınıza yazılım, yazılım güncellemeleri veya yamaları ya da diğer yardımcı programlar ve araçlar indirmenizi gerektirebilir veya indirmenize izin verebilir. Bu teknolojiler, farklı platformlar arasında farklılık gösterebilir ve EA Hizmetlerinin performansı, bilgisayarınız ve diğer ekipmana bağlı olarak değişiklik gösterebilir. EA Hizmetlerini kullanmaya devam etmek için bu teknolojilerin belirli güncellemelere tabi tutulması gerektiğini anlıyorsunuz. Bu güncellemelerin bazıları, bunlara erişmeniz için ilave ücret ödemenizi gerektiren kilitli özellikler içerebilir. EA'nın, EA Hizmetleri için herhangi bir mevcut güncellemeyi otomatik olarak kurmasına izin verirsiniz. Mevcut güncellemelerin kurulmaması, EA PC Oyunlarını oynanamaz kılmak da dahil olmak üzere EA Hizmetlerini kullanılamaz hale getirebilir.

11. Üçüncü Taraflar

Bazı EA Hizmetleri size, EA'nın sahip olmadığı veya kontrol etmediği sunucular üzerinde oynama seçeneği sunabilir. EA, bu hizmetleri kontrol etmez ve bu hizmetler üzerinde veya vasıtasıyla EA Hizmetini kullanımınızdan sorumlu değildir. Bu üçüncü taraf hizmetleri sizi ilave veya farklı koşullar veya sınırlamalara tabi tutabilir.

EA Hizmetleri, üçüncü taraf web sitelerine giden köprüleri de dahil edebilir. Bu siteler veri toplayabilir veya sizden kişisel bilgiler isteyebilir. EA, bu web sitelerini kontrol etmez ve bunların içeriklerinden veya bu sitelerin kişisel bilgileri toplamasından, kullanmasından veya ifşa etmesinden sorumlu değildir.

12. Garantiler; Sorumluluğun Sınırlandırılması

EĞER AVRUPA EKONOMİK ALANI'NDA (EAA) BİRLEŞİK KRALLIK'TA VEYA İSVİÇRE'DE YAŞIYORSANIZ, EA HİZMETLERİ MAKUL ÖZEN VE BECERİ GÖSTERİLEREK SAĞLANACAKTIR VE EA HİZMETLERİ İLE İLGİLİ BAŞKA BİR SÖZ VEYA GARANTİ VERİLMEZ. EĞER EAA, BİRLEŞİK KRALLIK VE İSVİÇRE DIŞINDA YAŞIYORSANIZ EA HİZMETLERİ LİSANSLIDIR VE "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANIR. BUNLARIN KULLANIMININ RİSKİ SİZE AİTTİR. EA, GEÇERLİ YASANIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, MEMNUN EDİCİ KALİTE, BELİRLİ BİR AMAÇ İÇİN UYGUNLUK, ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ ÇİĞNENMEMESİ GİBİ ZIMNİ GARANTİLER İLE ALIŞVERİŞ, KULLANIM VE UYGULAMADAN KAYNAKLANAN GARANTİLER DAHİL HİÇBİR AÇIK, ZIMNİ VEYA YASAL GARANTİ VERMEZ. EA, ÜRÜN VEYA EA HİZMETLERİNİN KEYFİNİ SÜRMENİZE HERHANGİ BİR MÜDAHALE OLMAYACAĞININ GARANTİSİNİ VERMEZ; EA HİZMETİNİN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI; EA HİZMETLERİNİN ÇALIŞMASININ HATASIZ OLACAĞINI VE HATALAR, BUG'LAR, BOZULMA, KAYIP, MÜDAHALE, HACKLEME VE VİRÜSLERDEN UZAK OLACAĞINI YA DA EA HİZMETLERİNİN KENDİ İÇERİSİNDE ÇALIŞACAĞINI VEYA BAŞKA BİR YAZILIM İLE BİRLİKTE ÇALIŞACAĞININ GARANTİSİNİ VERMEZ. EA, EA DESKTOP STORE ARACILIĞI İLE SUNULAN HİÇBİR ÜÇÜNCÜ TARAF ÜRÜN VEYA HİZMET İLE İLGİLİ OLARAK HERHANGİ BİR TEMİNAT VEYA GARANTİ VERMEZ. BÖLGENİZDEKİ YASAL GARANTİLER VE DİĞER TÜKETİCİ HAKLARI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN https://help.ea.com/en-us/help/account/electronic-arts-warranty-policy/ ADRESİNİ, AVUSTURALYA'DAKİ TÜKETİCİLER İÇİN DE https://help.ea.com/en-au/help/account/electronic-arts-warranty-policy/ ADRESİNİ ZİYARET EDİN.

AEA, İNGİLTERE VEYA İSVİÇRE'DE YAŞIYORSANIZ EA İLE ÇALIŞANLARI, LİSANS VERENLERİ VE İŞ ORTAKLARI; BU SÖZLEŞMENİN EYLEMLERİNİZDEN VEYA İHLALLERİNİZDEN YA DA ÜÇÜNCÜ BİR TARAFA (VEYA BAŞKA BİRİNİN) AİT EYLEMLERDEN VEYA KONTROLÜMÜZÜN DIŞINDA OLAN İHMALLERDEN KAYNAKLANAN KAYIP VE ZARARLARDAN ÖTÜRÜ SORUMLU OLMAYACAKTIR. EĞER AEA, BİRLEŞİK KRALLIK VE İSVİÇRE DIŞINDA YAŞIYORSANIZ EA VE ÇALIŞANLARI, LİSANS VERENLERİ VE İŞ ORTAKLARI SİZE KARŞI, GEÇERLİ YASANIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, EA'İN BU SÖZLEŞMEYİ İHLALİNDEN KAYNAKLANMAYAN HİÇBİR KAYIP VEYA DOLAYLI, KÜÇÜK, BÜYÜK, CEZA GEREKTİREN VEYA ÖZEL ZARARLARDAN ÖTÜRÜ SORUMLU OLMAYACAKTIR. HARİÇ TUTULAN ZARARLARA, ÖRNEĞİN, MALİ KAYIP (GELİR VEYA KAR KAYBI GİBİ), YEDEK MAL VEYA HİZMET MALİYETİ, İŞ AKSAMASI YA DA İŞİN DURMASI, VERİ KAYBI, İYİ NİYET KAYBI, BİLGİSAYAR ARIZASI VEYA ARIZALI ÇALIŞMASI DAHİLDİR. BU SINIRLAMA; SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL, YÖNETMELİK, KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR ŞEYE DAYANSIN, BU LİSANSTAN VEYA EA HİZMETİNDEN VEYA LİSANSLA YA DA EA HİZMETİ İLE İLGİLİ OLARAK KAYNAKLANACAK HER TÜRLÜ İDDİA İÇİN GEÇERLİDİR. BU DURUM, AYNI ZAMANDA, EA'NIN BÖYLE BİR ZARAR İHTİMALİNİN FARKINDA OLDUĞU VEYA FARKINDA OLMUŞ OLMASI GEREKTİĞİ DURUMLAR İÇİN DE GEÇERLİDİR. GEÇERLİ EA HİZMETİ İÇİN ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ ASIL MİKTARDAN DAHA FAZLA OLMAMAK KAYDIYLA YALNIZCA HERHANGİ BİR MİKTARDAKİ DOĞRUDAN ZARARLARI GERİ ALABİLİRSİNİZ. EA, DOLANDIRICILIK, AĞIR İHMAL, KASITLI SUİSTİMAL, ÖLÜM VEYA KİŞİSEL YARALANMA İÇİN SORUMLULUĞUNU SINIRLAMAZ. BAZI YARGI BÖLGELERİ, YUKARIDAKİ HARİÇ TUTMA VE SINIRLAMALARA İZİN VERMEZ. BU DURUMDA BUNLARDAN BAZILARI VEYA HİÇBİRİ SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR.

Eğer Amerika Birleşik Devletleri'nde, bir fiziksel bir perakende mağazasından EA Hizmetinin fiziksel bir kopyasını satın aldıysanız ve bu Sözleşmenin koşullarını kabul etmiyorsanız ve EA Hizmetini kurmadıysanız veya kullanmadıysanız bunu, satın alım tarihinden itibaren (30) gün içerisinde, https://warrantyinfo.ea.com adresinde verilen talimatları uygulayarak satın aldığınız orijinal yere geri ödeme almak amacıyla iade edebilirsiniz.

13. Genel Şartlar

 1. Sözleşmenin Tamamı

  Bu Sözleşme, EA Hizmetlerini kullanımınızı yöneten herhangi diğer EA koşullarıyla birlikte sizin ve EA arasındaki sözleşmenin tamamını teşkil eder. Sözleşme, EA tarafından yazılı olarak gerçekleştirilip imzalanmadıkça değiştirilemez veya üzerinde bir değişiklik yapılamaz. EA'nın, bu Sözleşme kapsamında herhangi bir hakkı kullanmaması, bu haktan veya başka herhangi bir haktan feragat oluşturmaz. Eğer bu Sözleşme'nin herhangi bir bölümünün uygulanamaz olduğu bulunursa, bu Sözleşmenin diğer tüm bölümleri tam olarak yürürlükte kalmaya devam edecektir.

 2. Geçerli Kanun

  EEA, Birleşik Krallık, İsviçre, Brezilya, Hong Kong, Meksika veya Rusya'da yaşıyorsanız (i) bu Sözleşme, siz ve EA Swiss Sàrl arasında yapılacaktır. Cenevre'de kayıtlı olan bu şirketin kayıt numarası şu şekildedir: CH-660-2328005-8 ve 8 Place du Molard, 1204 Geneva, İsviçre; (ii) Bu anlaşma ve EA Hizmetlerini kullanımınız, ikamet ettiğiniz ülkenin yasaları uyarınca düzenlenir. (iii) Bu Sözleşme veya EA Hizmetleriyle ilgili herhangi bir iddia veya eylem için özel yetki alanının, ikamet ettiğiniz ülkenin mahkemelerine ait olacağını açıkça kabul edersiniz.

  Kore Cumhuriyeti'nde yaşıyorsanız (i) bu Sözleşme, siz ve EA Swiss Sàrl arasında yapılacaktır. Cenevre'de kayıtlı olan bu şirketin kayıt numarası şu şekildedir: CH-660-2328005-8 ve 8 Place du Molard, 1204 Geneva, İsviçre; (ii) kanun çatışması kuralları haricindeki Kore yasaları, bu Sözleşmeyi ve EA Hizmetlerini kullanımınızı yönetir ve (iii) bu Sözleşme veya EA Hizmetleriyle ilgili herhangi bir iddia veya eylem için özel yetki alanının, Kore Cumhuriyeti mahkemelerine ait olacağını açıkça kabul edersiniz.

  Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Japonya 'da yaşıyorsanız (i) bu Sözleşme, siz ve Electronic Arts Inc., 209 Redwood Shores Parkway, Redwood City, CA 94065, ABD arasında yapılacaktır; (ii) kanun çatışması kuralları haricindeki Kaliforniya Eyaleti yasaları, bu Sözleşmeyi ve EA Hizmetlerini kullanımınızı yönetir ve (iii) aşağıdaki tahkim anlaşmasına tabi olmayan iddia ve anlaşmazlıklar için bu Sözleşmeden veya EA Hizmetinden kaynaklanan ya da Sözleşme veya EA Hizmetleriyle ilgili olan herhangi bir iddia ya da eylem konusunda özel yargı yetkisinin Kaliforniya San Mateo İlçesi'ni yöneten federal veya eyalet mahkemelerine ait olduğunu kabul eder ve bu mahkemelerin kişisel yargı yetkilerini kullanmasına açıkça izin verirsiniz.

  Başka herhangi bir ülkede yaşıyorsanız(i) bu Sözleşme, siz ve EA Swiss Sàrl arasında yapılacaktır. Cenevre'de kayıtlı olan bu şirketin kayıt numarası şu şekildedir: CH-660-2328005-8 ve 8 Place du Molard, 1204 Geneva, İsviçre; (ii) kanun çatışması kuralları haricindeki Kaliforniya Eyaleti yasaları, bu Sözleşmeyi ve EA Hizmetlerini kullanımınızı yönetir ve (iii) aşağıdaki tahkim anlaşmasına tabi olmayan iddia ve anlaşmazlıklar için bu Sözleşmeden veya EA Hizmetinden kaynaklanan ya da Sözleşme veya EA Hizmetleriyle ilgili olan herhangi bir iddia ya da eylem konusunda özel yargı yetkisinin Kaliforniya San Mateo İlçesi'ni yöneten federal veya eyalet mahkemelerine ait olduğunu kabul eder ve bu mahkemelerin kişisel yargı yetkilerini kullanmasına açıkça izin verirsiniz.

  BM'nin Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi (Viyana, 1980), bu sözleşme için veya bu sözleşmeyle ilgili herhangi bir anlaşmazlık için geçerli değildir.


 3. İhracat

  ABD ve diğer ihracat kontrol yasalarına uymayı kabul edersiniz ve bir EA Hizmetini yabancı uyruklu bir kişiye veya bu gibi yasalarca yasaklanmış olan ulusal konuma aktarmayacağınızı kabul edersiniz. EA'nın, bahsi geçen bu ihracat kontrol yasaları kapsamında iş yapmasının yasaklı olduğu birisi olmadığınızı da kabul edersiniz.

14. Bu Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

EA, bu Sözleşme üzerinde zaman zaman değişiklikler yapabileceğinden lütfen Sözleşmeyi sıklıkla inceleyin. Bu Sözleşmenin önceki versiyonunu kabul eden EA oyuncuları için, revizyonlar, terms.ea.com/tr adresinde yayınlandıktan sonra 30 gün içerisinde yürürlüğe girecektir. EA Hizmetlerini kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Siz Sözleşmenin bir versiyonunu kabul ettikten sonra, sizin açık kabulünüz söz konusu olmadıkça başka maddi değişiklikler uygulamayacağız. Eğer bu Sözleşmede yapılan maddi değişiklikleri kabul etmeniz istenirse ve bunu reddederseniz, sağlanan EA Hizmetini kullanmaya devam etmeniz mümkün olmayabilir.

15. Anlaşmazlıkların Bağlayıcı Tahkimle Çözümü

BU BÖLÜM, BU SÖZLEŞMENİN KOŞULLARINI KABUL EDEN TÜM TÜKETİCİLER VE KİŞİLER İÇİN GEÇERLİDİR. QUEBEC, RUSYA, İSVİÇRE, BREZİLYA, MEKSİKA, EAA ÜYE DEVLETLERİ, BİRLEŞİK KRALLIK VE KORE CUMHURİYETİ SAKİNLERİNİ KAPSAMAZ. BU SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNİ KABUL EDEREK SİZ VE EA, JÜRİ HUZURUNDA MAHKEMEYE ÇIKMA VE TOPLU DAVAYA KATILMA HAKKINDAN AÇIKÇA FERAGAT ETMİŞ OLURSUNUZ.

Bölüm 15, ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları çözmek için modern bir yöntem sunmaktadır. Çoğu endişeniz help.ea.com/tr/ Hesabınızla EA müşteri destek arayüzü üzerinde oturum açarak memnuniyetiniz doğrultusunda çabuk bir şekilde giderilebilir. EA endişenizi çözemezse siz ve EA, aranızdaki tüm anlaşmazlıkları gidermek için bu bölümde belirtilen prosedürlere bağlı olmayı kabul edersiniz.

Bölüm 15, siz ve EA arasındaki bir anlaşmadır ve ilgili temsilcilerimiz, çalışanlarımız, iştiraklerimiz, seleflerimiz, veresemiz hak sahiplerimiz ve devredenlerimiz için geçerlidir. Bu Sözleşme, eyaletler arası bir ticaret işlemini belgeler ve böylece Federal Tahkim Yasası, buradaki Bölüm 15'in yorumlanmasını ve uygulanmasını, ayrıca Bölüm kapsamındaki tahkim süreçlerini yönetir. Bölüm 15, kapsamlı bir şeklide yorumlanacak ve bu Sözleşmenin sonlandırılmasından sonra da geçerliliğini koruyacaktır.
 1. Tahkim Kapsamındaki İddialar

  Bu Sözleşmeden, herhangi bir EA Hizmetinden ve pazarlama eylemlerinden veya sizinle EA arasındaki ilişkiden ya da Bölüm 15'ten ("Anlaşmazlıklar") (geçerliliği, uygulanabilirliği ve kapsamı dahil olmak üzere) kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan tüm anlaşmazlıklar, iddialar veya uyuşmazlıklar, özel olarak bağlayıcı bir tahkimle belirlenecektir. Bu, siz bu Sözleşmeyi kabul etmeden önce tahakkuk etmiş olan iddiaları da kapsar. Bölüm 15'in kapsamında olmayan tek Anlaşmazlıklar, (i) EA veya lisans verenlerin ticari sırları, telif hakları, ticari markaları veya patent haklarıyla ilgili ihlal, koruma veya geçerliliği hakkındaki iddialar; (ii) Avustralya 'da ikamet ediyorsanız Avustralya'da geçerli olan tüketici yasaları kapsamındaki yasal tüketici haklarını uygulama konusundaki iddialar ve (iii) mahkemeye taşınan küçük iddialardır.

 2. Gayrı Resmi Görüşmeler

  Siz ve EA, tahkime gitmeden önce en az otuz (30) gün boyunca Anlaşmazlıkların çözümü için öncelikle gayrı resmi görüşmeler yapma girişiminde bulunursunuz. Gayrı resmi görüşmeler, bir tarafın diğerinden yazılı bir bildirim alması üzerine başlar ("Anlaşmazlık Bildirimi"). Anlaşmazlık Bildirimi: (a) şikayetçi tarafın tam adını ve iletişim bilgilerini içerir; (b) iddia veya anlaşmazlığın niteliği ve temellerini açıklar ve (c) ulaşılması istenen belirli bir telafiyi sunar. EA, İhtilaf Bildirimini, fatura veya e-posta adresinize gönderecektir. Anlaşmazlık Bildiriminizi Electronic Arts Inc., 209 Redwood Shores Parkway, Redwood City CA 94065 adresine ve ATTENTION: Legal Department (DİKKAT: Yasal Departman) ibaresiyle gönderin.

 3. Bağlayıcı Tahkim

  Eğer EA ve siz İhtilafı gayri resmi bir şekilde çözemezseniz siz veya EA, ihtilafın nihai ve özel olarak bağlayıcı tahkim tarafından çözümlenmesini seçebilirsiniz. Bir tarafın tahkim seçimi diğer taraf için nihai ve bağlayıcı olabilir. Tahkim, tüketici tahkim kuralları ("AAA Tüketici Kuralları") uyarınca Amerikan Tahkim Birliği tarafından, aşağıdaki değişikliklerle birlikte yönetilecektir:

  1. Tahkim ücretleri ve masrafları AAA Tüketici kurallarına göre belirlenir. Hakem, bu masrafların çok yüksek olduğuna karar verirse veya EA'in yukarıdaki Anlaşmazlık Bildirimi adresine tahkimi başlatmak için gerekli yönetim ücretlerini ödeyemeyeceğinize dair bir bildirim gönderirseniz EA, AAA ile ilişkili tüm yönetim ücretlerini ödeyecektir.

  2. Anlaşmazlık ücretleri 25.000 USD'yi aşmazsa tahkim, yalnızca yazılı beyanların dikkate alınmasıyla yapılacaktır.

  3. Taraflar, duruşmalara herhangi bir tasarruf talebi veya talepleri sunabilir.

  4. Hakem; kararını, karar verilirken dikkate alınmış olan bulgular ve sonuçları da içerecek şekilde, yazılı olarak bildirir. Hakem, yürürlükteki yasalar uyarınca kabul edilen herhangi bir telafi sonucuna varma yetkisine sahip olmakla birlikte, yalnızca telafiyi talep eden bireysel tarafın lehine ve yalnızca o tarafın bireysel talebinin gerektirdiği telafiyi sağlamak için gerekli olduğu ölçüde, tespit amaçlı veya ihtiyati telafi kararı verebilir.

  Hakem, yürürlükteki kanunları izlemelidir ve hakem tazminata itiraz etmemiş olsa dahi, herhangi bir tazminata itiraz edilebilir. Siz ve EA, tahkimi zorunlu kılmak, tahkim kararı bekleyen davada kalmak veya hakem tarafından belirlenen tazminatı onaylamak, değiştirmek, feshetmek ya da karar belirlemek için mahkemede dava açabilirsiniz.

 4. Sınırlamalar

  SİZ VE EA, TÜM ANLAŞMAZLIKLARDA OLDUĞU GİBİ, HERHANGİ BİR TOPLU DAVADA VEYA BİR KİŞİNİN TOPLULUK ADINA AÇTIĞI DAVADA DAVACI OLARAK DEĞİL, SADECE BİREYSEL SIFATLARINIZLA BİRBİRİNİZE KARŞI İDDİALAR ORTAYA KOYMAYI KABUL EDERSİNİZ. Hakem, bir başkasının iddialarını sizin iddialarınızla birleştirmeyecek ve herhangi bir tür vekil veya toplu davaya başkanlık etmeyecektir. Bu D paragrafı uygulanamaz bulunursa bu sözleşmenin bütünlüğü anlamsız ve geçersiz olur.

 5. Konum

  Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet ediyorsanız tahkim, ikamet ettiğiniz ilçede yönetilir. Birleşik Devletlerin dışında ikamet edenler için tahkim, Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya Eyaletinin San Mateo İlçesinde başlatılmalıdır ve siz ve EA, tahkimi zorunlu kılmak, tahkim kararı bekleyen davada kalmak veya hakemin belirlediği tazminatı onaylamak, değiştirmek, feshetmek ya da karar belirlemek için o mahkemenin yargı kararlarına uyacağınızı kabul edersiniz.

 6. Nihai Karar

  Hakem, EA'ye karşı herhangi bir iddianızda esasa ilişkin lehinize karar verirse ve EA'in hakeme yaptığı nihai yazılı ibrazdan önceki son yazılı anlaşma teklifinden sizin için daha yüksek bir para değerindeki bir tazminat ödenmesi sonucuna varırsa, bu durumda EA:

  1. Tahkim tazminatınızın üzerine 5.000 USD'ye kadar, tahkim tazminatınızın %150’sini size ödeyecektir; ve
  2. AAA'ya ödediğiniz tahkim ücretlerini geri ödeyecektir.

 7. Bu Tahkim Anlaşmasında yapılacak değişiklikler

  EA, hakeme götürülen bu anlaşmadaki maddi değişiklikleri değiştirilen koşullar için açık anlaşması olmayan hesap sahiplerine karşı yürütmeyecektir.

 8. Bölünebilirlik

  Bölüm 15 kapsamındaki herhangi bir hükmün (yukarıdaki D paragrafında belirtilen Toplu Dava Feragatnamesi maddesinde belirtilenlerin dışında) uygulanamayacağı tespit edilirse bu madde, Bölüm 15'ten çıkarılacak ve Bölüm 15'in geri kalanı tamamen yürürlükte kalacaktır.

16. PlayStation® için Ek Koşullar


Avrupa’da PlayStation™Store’da Satın Almalar İçin

Oyun içi mağaza içinden satın alınan tüm içerik Sony Interactive Entertainment Network Europe Limited ("SIENE") şirketinden satın alınacak olup, PlayStation™Store'da bulunan PlayStation™Network Hizmet Şartları'na tabidir. Öğeden öğeye farklılık gösterebileceği için lütfen her satın almaya ilişkin kullanım haklarını kontrol edin. Aksi belirtilmediği müddetçe, oyun içi mağazadan satın alınan içerik, oyunla aynı yaş sınıflandırmasına sahiptir.Önceki Kullanıcı sözleşmesi̇ / Hizmet Şartları