Безпека в Інтернеті
Перебування в Інтернеті може бути веселим, приємним і надихаючим. Як представники компанії EA, ми прагнемо, щоби час, проведений на наших сайтах, і наші послуги приносили вам лише задоволення. Для цього ми підготували декілька порад, які допоможуть вам залишатися у безпеці, перебуваючи в Інтернеті.
Під час спілкування в чаті, використання програм для обміну миттєвими повідомленнями (Instant Messenger, IM) або участі в інших форумах важливо дотримуватися наведених нижче правил.
1. Будьте обачні. Надана вами інформація часто стає загальнодоступною. Не публікуйте інформацію та зображення, які не призначаються для широкого загалу. Пам’ятайте, що ваша інформація може бути поширена.
2. Зберігайте анонімність. Не розкривайте приватну або дуже особисту інформацію. Ніколи не публікуйте та не надсилайте нікому інформацію, яка може бути використана для визначення вашого місцезнаходження (або місцезнаходження інших людей) поза мережею Інтернет. Такою інформацією можуть бути ваше повне ім’я, адреса електронної пошти, номер телефону та домашня адреса.
3. Зберігайте дистанцію. Не домовляйтеся про зустріч з особою, з якою познайомилися в Інтернеті. Якщо зустріч все ж таки необхідна, її слід призначати у безпечному та людному місці у присутності вашого знайомого; крім того, про ваш намір організувати зустріч має знати ще хтось. Якщо ви ще не досягли повноліття, обов’язково отримайте дозвіл на зустріч у ваших батьків або опікунів та візьміть когось із них із собою.
4. Будьте чесні. У вас може виникнути бажання видавати себе за іншу особу. Інша людина може робити те саме. Ваші співрозмовники в мережі Інтернет можуть бути не тими, ким вони насправді є.
5. Будьте тактовні. Не звертайте увагу на дії кібер-хуліганів та не займайтеся кібер-хуліганством самі. Якщо хтось насміхається або дражнить вас, вимкніть комп’ютер. Повідомте про цю особу або її поведінку дорослому або адміністратору. Ви ж бажаєте проводити час весело, чи не так?
6. Будьте акуратні. Не відкривайте, не відповідайте та не пересилайте електронні листи або миттєві повідомлення(ІМ), які надійшли від невідомої вам особи, та не перевіривши отримане повідомлення на віруси. Отриманий контент може містити небезпечне ПЗ (таке як шпигунські програми або віруси), або ж він може мати образливий зміст.
7. Захищайте себе. Використовуйте захисне ПЗ (наприклад, антивірусні програми). Регулярно оновлюйте систему та стежте за тим, щоб вона була постійно захищеною на випадок, за якого ваш комп’ютер може бути ненавмисно заражений вірусом внаслідок отримання електронного листа.
8. Зберігайте приватність. Нікому не афішуйте свій пароль, навіть натяками.
9. Будьте винахідливі. Слідкуйте за тим, щоб онлайн-ідентифікатори, які ви створюєте, не розкривали вашу особисту інформацію. Будьте творчими й унікальними!
10. Будьте обережні. Якщо щось звучить занадто добре, щоб бути правдою, це, ймовірно, не є правдою! Перевіряйте факти, якщо ви в чомусь не впевнені. І пам’ятайте, що все знаходиться у ваших руках! Ви самі приймаєте рішення, в яких подіях брати участь і яку інформацію надавати.